REGULAMIN AGROTURYSTYKI DOWOLI

Mili goście, biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom większości z Was, prosimy o przestrzeganie następujących zasad.

Goście przy zameldowaniu dostają klucze do pokoju, do furtki oraz pilot do bramy. Wszystkie te klucze proszę zdać przy wymeldowaniu.

Zameldowanie jest możliwe od godziny 16.00 do 22.00, o ile nie zostały z nami ustalone inne godziny.

W dniu wymeldowania pokoje należy zwolnić do godziny 11.00.

Nasz dom oferuje śniadania tylko w wybranych terminach. Ich ewentualną dostępność należy ustalić min. 3 dni przed przyjazdem. Podajemy je w formie szwedzkiego stołu gdy zbierze się minimalna grupa chętnych. Jest wiele dań, pieczemy własne chleby, są lokalne produkty (jajka, sery, wędliny, miód, zależnie od sezonu).

Inne wyżywienie musi być ustalone minimum tydzień przed przyjazdem, przy minimalnej grupie 18 osób.

W domu jest dobrze wyposażona kuchnia dla gości. Posiłki można też zamawiać w okolicznych restauracjach z dowozem. Udostępniamy listę polecanych restauracji.

Do potwierdzenia rezerwacji pobieramy każdorazowo zadatek w wysokości ok 30% wartości pobytu.

W przypadku rezygnacji z pobytu zwracamy 50% wpłaconego zadatku. Zadatek staje się bezzwrotny 30 dni i krócej przed datą przyjazdu.

Cena może ulec zmianie maksymalnie o stopień inflacji wg danych GUS, licząc okres od dnia dokonania rezerwacji do dnia przyjazdu.

Prosimy segregować odpady zgodnie z powszechnie obowiązującymi normami. Duże kosze na śmieci stoją obok parkingu, za zielonym żywopłotem.

Goście zobowiązani są sprzątać po sobie oraz myć używane przez siebie naczynia, w tym kubki po kawie. Wyjątek to posiłki podawane przez gospodarzy.

Do toalety prosimy nie wrzucać śmieci, jedynie papier toaletowy.

Prosimy nie wyrzucać śmieci o przykrym zapachu do pojemników znajdujących się w częściach wspólnych wewnątrz budynku. Śmieci tego typu powinny być wyrzucane do pojemnika na odpady zmieszane, który znajduje się na zewnątrz budynku lub do specjalnego pojemnika na pieluchy stojącego na I piętrze obok schodów.

Zakaz palenia w pokojach oraz częściach wspólnych wewnątrz budynku. Jest wydzielona palarnia przed domem oraz na tarasie.

W całym domu obowiązuje cisza nocna od godziny 22:00 do godziny 8:00. Zakaz organizowania imprez bez wcześniejszej wyraźnej zgody właściciela domu.

Zapraszamy dzieci i dorosłych w każdym wieku, pod warunkiem że umieją uszanować prawo innych gości do wypoczynku.

Posiadamy 2 foteliki do karmienia oraz 2 łóżeczka dla dzieci.

Prosimy nie wyrzucać pieluch do pojemników znajdujących się w częściach wspólnych wewnątrz budynku. Śmieci tego typu powinny być wyrzucane do pojemnika na odpady zmieszane, który znajduje się na zewnątrz budynku lub do specjalnego pojemnika na pieluchy stojącego na I piętrze obok schodów.

Prosimy o przywiezienie legowiska dla swojego zwierzaka. Nie powinny one przebywać na kanapach i w łóżkach.

Psy muszą znajdować się pod stałym nadzorem właściciela, również na terenie ogrodu. Nie wolno zostawiać pupili bez opieki w pokojach oraz w częściach wspólnych. Psy podczas nieobecności właściciela często szczekają i drapią w drzwi. Podczas naszych śniadań psiaki muszą być na smyczy.

Psy nie mogą załatwiać się na terenie naszego ogrodu. Zamiast tego psiak powinien być wyprowadzany na zewnątrz obiektu oraz właściciel jest zobowiązany po nim sprzątać.

Zapraszamy wszystkie zwierzęta, pod warunkiem że nie zakłócają prawa innych gości do wypoczynku, czyli nie szczekają za dużo oraz zachowują czystość.

Opłata za pupila wynosi 25 zł za dobę.

W jadalni karczmie można przebywać do woli. Z reguły w tle gra tam miła muzyka. Jeśli jej nie ma proszę nas poprosić, z chęcią włączymy. Jeśli skończycie późno nocne rozmowy, proszę zgasić po sobie światło. Jest dostępna kawa z ekspresu, czasem nasze domowe ciasta lub inne napoje. Są wystawione na barze do samodzielnej obsługi. Płatne przy wymeldowaniu. Jest tam dostępny nasz przewodnik po atrakcjach okolicy, można go też pobrać z naszej strony tutaj.

Goście zobowiązani są sprzątać po sobie oraz myć używane przez siebie naczynia, w tym kubki po kawie.

W kuchni znajdują się sprzęty do przyrządzania posiłków. Talerze, sztućce, garnki, patelnie, palniki indukcyjne, piekarnik, lodówka, zmywarka, ekspres przelewowy, czajnik. Do użytku jest cukier, przyprawy, kawa, herbata. Każdy pokój ma wydzieloną półkę w lodówce oraz kosz na suchy prowiant.

Do dyspozycji gości są stoliki i krzesła tarasowe, leżaki, hamaki, koce na chłodniejsze wieczory.
Zakaz wjazdu pojazdami na teren ogrodu.
Na życzenie udostępniamy kije i piłki do minigolfa.
W celu używania murowanego grilla prosimy zaopatrzyć się w swój węgiel drzewny.
Przy ognisku znajdują się metalowe kije do pieczenia kiełbasek, stalowy duży ruszt na wędce, stoły, krzesła, wiata na niepogodę. Drewno jest odpłatne w cenie w jakiej my je kupujemy.

Nie wolno używać ognia wewnątrz budynku, także kadzidełek i świec. Nasz dom ma konstrukcję drewnianą.

W sezonie grzewczym prosimy nie wietrzyć długo pokoi. Kaloryfer ogrzewa wtedy powietrze na zewnątrz, a nie pokój.

Prosimy nie zostawiać otwartych okien bez nadzoru. Deszcz, śnieg lub grad mogą wyrządzić szkody.

W celach bezpieczeństwa w częściach wspólnych domu funkcjonuje monitoring, nagrania są kasowane automatycznie po upływie 2 tygodni. Nagrania są przeglądane wyłącznie przez obsługę domu w sytuacji powstałych szkód. Nie ma monitoringu w wynajętych pokojach.

Goście są zobowiązani do pozostawienia pokoi w stanie nie pogorszonym, a w przypadku szkody powstałej z ich winy są zobowiązani pokryć koszt naprawy i przywrócenia do stanu początkowego. Wszelkie szkody proszę zgłaszać najpóźniej przy wymeldowaniu.

Gospodarze mieszkają w tym samym budynku, w oddzielnej części prywatnej.

Napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania